سرويس هاي تعميرات و تعميرگاه مركزي لوازم خانگي

چگونه نشتي ماشين ظرفشويي ال جي و سامسونگ را تعمير كنيم؟ نشتي از ماشين ظرفشويي مي تواند اذيت كننده باشد و حتي چند قطره نشتي منجر به خرابي گران قيمت تري در بدنه ظرفشويي يا خانه بشود. در اينجا ليستي از قطعاتي كه مي توانند باعث بروز اين مشكل بشوند را آورده ايم. 

راهنماي عيب يابي و تعمير نشتي ماشين ظرفشويي ال جي و سامسونگ

يك پمپ خراب يا درز پمپ معيوب مي تواند باعث نشتي از ماشين ظرفشويي بشود .كار پمپ اين است كه آب را داخل ماشين ظرفشويي به گردش بياندازد، و در برخي مدل هاي ظرفشويي كار پمپ اين است كه ديواره ها را خشك هم بكند.

پمپ اغلب در پايين ماشين ظرفشويي قرار دارد و از دو قسمت مجزا تشكيل شده ، يكي براي شستن و ديگري براي خشك كردن. آن قسمتي كه كار شستو شو را انجام مي دهد هم ازپروانه شست و شو و فيلتر تشكيل شده و آن قسمتي كه كار تخليه را ميكند از يك پروانه تخليه و يك تيغه خردكني و در برخي موارد با سلونوئيد عمل مي كند.

پمپ از يك نوع لاستيك براي مهرو موم و چفت شدن استفاده مي كند كه در زير مخزن آن قرار دارد . مدت زمان استفاده ومواد شوينده مي تواند باعث از بين رفتن اين واشر بشود و نشتي ايجاد كند. البته براي سامسونگ بايد از نمايندگي تعميرات سامسونگ و مجاز خريداري كنيد و براي ال جي حتما سري به نمايندگي تعميرات ال جي بزنيد

محفظه هاي شست و شو و تخليه پمپ هم از يكسري درزگيرهايي براي اجتناب از نشتي استفاده ميكنند و آن ها هم امكان از بين رفتن دارند . نشتي از اين ناحيه ها اصولا قابل توجه نيست مگراينكه شما پنل جلويي ماشين ظرفشويي را بازكنيد.

درزگير در –لاستيك دور در

اگر ديديد آب از جلو ماشين ظرفشويي راه افتاده است،مشكل ممكن است از لاستيك دور در باشد. لاستيك و درزبند ماشين ظرفشويي عموما از جنس پلاستيك نرم تشكيل شده .برخي مدل هاي ماشين ظرفشويي سوپاپ هاي لاستيكي در گوشه هاي پاييني مخزن دارند كه مانع اين مي شود كه آب نشت كند.

وقتي اين لاستيك ها چند سال استفاده بشود ، انعطاف پذيريش كمتر مي شود و يا حتي آسيب مي بيند و شكننده مي شود. اگر مقدور است لاستيك دور در يا سوپاپ هاي پلاستيكي را كنترل كنيد تا ببينيد كه آسيب ديده اند يا خير.

شما بايد كنترل كنيد كه درو ماشين ظرفشويي در يك راستا باشندو فاصله اش از دوطرف به يك ميزان باشد.بايد مطمئن بشويد پايه هاي هموار كننده كه در زير ظرفشويي قرار دارد هم سطح هستند چون اگر نباشد باعث مي شود در خوب بسته نشود .قفل هم بايد به درستي تنظيم شده باشد.

شير تغذيه آب ورودي

شير تغذيه آب ورودي از منبع لوله كشي آب خانه تغذيه مي كند و آن را داخل ماشين ظرفشويي مي ريزد و مي تواند خودش منشا نشتي باشد. شير تغذيه آب در پشت قسمت پايين زير پنل در قسمتي كه رويه ي فلزي دارد قرار دارد.

شdلنگ ورودي آب گرم ممكن است لوله ي مسي باشد ، ياشلنگ پلاستيكي يا تنابيده شده است. ببينيد كه منبع تامين آب امن باشد و از آن نشتي نداشته باشيم . خروجي شير مي تواند شلنگ پلاستيكي باشد كه به بغل مخزن وصل است . چك كنيد كه آن شلنگ ها پارگي نداشته باشد .اين كنترل وقتي دقيقتر مي شود كه ماشين ظرفشويي آبگيري كند . البته مراقب خطر برق گرفتگي باشيد . بهتر است تا از تعميرگاه مجاز كمك بگيريد.

درپوش

درپوش مواد شوينده و آبكشي كه اغلب داخل در ماشين ظرفشويي قرار دارد . برخي مدل ها در پوشي دارند كه با پيچ و مهره و واشر براي جلوگيري از نشتي سرهم شده و برخي مدلهاي ديگر درپوشهايي دارند كه روي در قرار دارد و به پشت پنل درداخلي وصل است .اگر ديديد نشتي ماشين ظرفشويي از قسمت جلويي آنبود ، ممكن است مشكل از اين قسمت باشد.

بازوهاي آب پاش

آب به داخل ماشين ظرفشويي با فشار وارد مي شود كه اين كار را پره ها ي آبپاش انجام مي دهند . همه ي مدلهاي ماشين ظرفشويي اسپري از پايين دارند كه در قسمت پاييني ماشين ظرفشويي كار گذاشته شده و در برخي مدلهاي ماشين ظرفشويي در وسط و بالاي سبد وسطي و بالا ي سبد آخري و يا بالاي مخزن ظرفشويي هم بازوهاي آبپاش دارند .

بيشتر اين آبپاش ها از پلاستيك درست شده اند كه مي شود پارگي يا تغيير شكل در آن ها رخ بدهد. فرقي نمي كند آبپاش هاي فلزي هم مي توانند آسيب ببينند و يا جدا بشوند . اين شرايط باعث مي شود آب در قسمت پايين در جمع بشود و اگر درز گيري نباشد ، نشتي كند .يا حتي اگر سوراخي در اين آبپاش ها مسدود باشد باعث مي شود كه مسير پرتاب آبش عوض بشود.آبپاش ها را باز كنيد تا هر نوع انسدادي را برطرف كنيد و ببينيد كه آسيب ديده اند يا خير.

سوئيچ شناور و شناور

سوئيچ شناور و شناور يكي از قسمت هاي ايمني دستگاه است كه مانع اين مي شود كه ماشين ظرفشويي بيش از حد پر از آب بشود. اين شناور داخل مخزن و در قسمت پايين ماشين ظرفشويي قرار دارد و سوئيچ شناور درست زير مخزن قرار دارد.

اگر سطح آب داخل ماشين ظرفشويي زياد بشود ، شناور بالا مي آيد ، ووقتي به سطح تعيين شده آب برسد ، ساقه آن شناور سوئيچ شناور را فعال مي كند كه شير تغذيه آب را ببندد.يك شناور خراب و يا يك سوئيچ شناور خراب مي تواند باعث بشود كه سطح آب خيلي بالا برود و نشتي بدهد. سطح آب مناسب درست به اندازه ي المنت گرمايي كه در زير ماشين ظرفشويي قرار دارد هست . اگر از سطح مناسب آب بيشتر پر بشود ، بايد ببينيد كه مشكل شناور يا سوئيچ شناور چيست. براي اطلاعات بيشتر به تعميرات لباسشويي سامسونگ و تعميرات لباسشويي ال جي مراجعه كنيد.

بست شيلنگ و شيلنگ

بست شيلنگ در كنار شيلنگ تخليه و شيلنگي كه آب را وارد مي كند و پمپ قرار دارد تا از آن ها حفاظت كند .شما اين شيلنگ ها و بست ها را وقتي ميبينيد كه پنل فلزي پايين مخزن ماشين ظرفشويي راباز كنيد . اگر بست ها شل شده باشد يا پارگي داشته باشد، مي تواند باعث نشتي بشود. حتما بست دو طرف شلنگ تخليه و شلنگ تغذيه را كنترل كنيد و در صورت نياز تعويضشان كنيد.

چنانچه با راهنماي بالا مشكلتان حل نشد مدل و مارك دستگاهتان را به ما بگوييد تا تعميركار براي شما ارسال گردد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: نمايندگي تعميرات ال جي
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۴:۴۴ ] [ امين سرخوش ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

امروزه نحوه ارائه خدمات پس از فروش لوازم خانگي بهترين روش براي ايجاد رقابت بين عرضه كنندگان اين محصولات است. درست است كه با فروش بهتر مي توان توجه مشتريان را به محصولات جلب كرد، اما ارائه خدمات پس از فروش سهم زيادي در وفاداري خريداران نسبت به محصولات عرضه شده دارد. خدمات نمايندگي تعميرات هيراد سرويس در اين جهت دست به كار شده و تعميرگاه خود را، هم از نظر نرم افزاري و هم از نظر سخت افزاري به آخرين دستگاه هاي روز دنيا مجهز كرده است. همچنين قطعات معيوب را در قالب گارانتي هر يك از محصولات خريداري شده در كمترين زمان تعويض مي كند و همه تعويض ها در محل سكونت مشتري انجام مي پذيرد و نيازي به حمل دستگاه به تعميرگاه نمي باشد. از ساير خدمات پس از فروش هيراد سرويس، ارائه دستگاه هاي جايگزين در زمان هايي است كه تعميرات دستگاه موردنظر نياز به زمان بيشتري داشته باشد. خدمات تعميرات هيراد سرويس در همه استان هاي كشور داراي نمايندگي فعال است كه دسترسي شما را به دريافت خدمات بيشتر مي كند. همينطور هيراد سرويس آماده است تا محصولات شما را كه گارانتي شان پايان يافته، دوباره با عقد قرارداد پيشتيباني كند. پرسنل فني نمايندگي تعميرات هيراد سرويس در تلاش هستند تا كيفيت خدمات تعمير را به اندازه اي ارتقا دهند كه شايسته برندهاي لوازم خانگي مورد تعمير باشند. نمايندگي تعميرات هيراد سرويس در حوزه تعميرات تخصصي و خدمات پس از فروش فعاليت مي كند. توصيه مي كنيم قبل از مراجعه به نمايندگي تعميرات هيراد سرويس حتما از طريق سايت خواسته خود را با ما در ميان بگذاريد. گفتني است تعميرات دستگاه هاي لوازم خانگي برندهاي معروف از طريق دو گزينه خدمات در مركز و خدمات در محل انجام مي شود. در نهايت بايد اين نكته را بيان كنيم كه كيفيت خدمات ارائه شده در اين نمايندگي قابل مقايسه با ديگر نمايندگي ها نمي باشد.
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :